eality Checks (Provjere stvarnosti)
Pošto sam u prošlom postu ''načeo'' temu o ''reality checkovima'', odlučih da malo opširnije pišem o tome.
Naime reality checkovi su provjere stvarnosti (kao što sam napisao u prošlom postu), pomoću njih znamo da li smo u svijetu snova ili jave, slično kao u filmu Inception kada glavni lik koristi ''zvrk'' da provjeri da li sanja ili ne.
Evo moja top lista reality checkova sa objašnjenjem:
1. Promatranje ruku- Ovo je meni lično omiljena provjera jer je možete bez ikakvih problema i nelagodnosti raditi u stvarnosti.
Ovaj ''check'' se izvršava tako što dobro pregledate svoje ruke, ukoliko su vam ruke ajmo reći ''čudne'' (pod tim mislim: drugčija boja kože, više prstiju, providnost, deformacije itd), ja pretežno u snovima imam višak prstiju, što izgleda prilično čudno i uznemirujuće ali na vama je da se smirite i nastavite sa ''lucidnim snom''.
2. Prodiranje prsta kroz dlanove- Ovo je isto jednostavan metod jer u javi nema nikakve šanse da prst neometano prođe kroz dlan, dok je u snovima stvar drugačija tj. prsti bez problema prolaze kroz dlanove.
3. Začipanje nosa- Ovaj metod ne preporučujem da radite dok ste vani sa prijateljima ili sami, jer izgleda prilično čudno kada, ničim izazvani, začepite nos sa dva prsta i pokušate disati mnogi ljudi bi vas čudno gledali a i vi bi ste se osjećali nelagodno (čast izuzetcima).
4. Skok u mjestu- Ova provjera kao i predhodna, najpreporučljivija je unutar svog doma jer na ulici čudno izgleda kada skačete u mjestu.
Naime, ovu provjeru će te izvršavati tako što će te skočiti u mjestu, i ako ne osjetite neku promjenu u gravitaciji vjerovatno ste u javi, dok ako budete lagano padali ka zemlji to je veoma čudno i jedino logično objašnjenje je da sanjate ili ste na drugoj planeti.
5. Gledanje na sat- Ova metoda je prilično jednostavna i ne izaziva nikakvu pažnju javnosti.
Prilikom ovoga ''checka'' potrebno je pogledati na sat, skloniti pogled pa ponovo pogledati, ako je vrijeme ostalo isto onda ste u javi a ako se naglo promjeni na neko potpuno ''random'' vrijeme, onda ste u snu.
Ovu provjeru baš i ne praktikujem, iz meni nepoznatih razloga, jednostavno ju ne koristim.
6. Paljenje-gašenje prekidača za svijetlo- Ovu metodu isto ne praktikujem previše ali je vrlo korisna.
Dakle, u javi sijalica prilično brzo reaguje na paljenje-gašenje prekidača (sem ako je pokvarena), dok u snu sijalica prilično sporo reaguje ili uopšte ne reaguje.
Eto, to su moji omiljeni ''checkovi'', nadam se da sam bio od neke pomoći.
Ukoliko imate prijedloga vezanih za ovaj ili druge postove, budite slobodni da napišete prijedlog u komentarima.
Hvala na pažnji i očekujte uskoro sledeći post u kojem ću bolje objasniti kako pisati ''dnevnik snova'', i nakon tih uvodnih postova slijedi tutorijal kako imati lucidni san metodom ''Recall''.
NAPOMENA: Ove provjere potrebno je raditi i kada znate da ne sanjate, jer time trenirate svoj mozak da radi provjere tokom sna, znači kada se god sijetite pojma sna uradite neku od ovih provjera.
3 коментара:
Постави коментар